Hybrydowe systemy fotowoltaiczne
Hybrydowe systemy fotowoltaiczne

Czym są hybrydowe systemy fotowoltaiczne?

Hybrydowe systemy fotowoltaiczne to rozwiązanie z grupy odnawialnych źródeł energii, które jest połączeniem instalacji fotowoltaicznej z magazynami energii. System hybrydowy optymalizuje gospodarowanie energią wyprodukowanych przez panele fotowoltaiczne. Połączenie paneli fotowoltaicznych i akumulatora energii zaleca się więc najczęściej wszystkim tym, którzy potrzebują pewnego i stabilnego dostępu do energii elektrycznej.

Jakie są funkcje takiego systemu?

Generatory (akumulatory) oprócz tego, że gromadzą wyprodukowaną przez fotowoltaikę energię, pełnią też funkcję awaryjną. Dzięki temu system może skompensować nierówności w produkcji prądu w instalacji fotowoltaicznej. Oznacza to, że w przypadku niedostatku energii słonecznej lub niskiej mocy baterii urządzenie do monitorowania i kontroli przełączy się na generatory z silnikami diesla i nadal będzie zapewniać pracę z maksymalną wydajnością. Nawet bez podłączenia do publicznej sieci, w jakiejkolwiek nieprzewidywalnej sytuacji, dzięki hybrydowym systemom fotowoltaicznym zapewnione jest więc niezawodne i tanie źródło energii.

Jakie korzyści ma hybrydowy system fotowoltaiczny?

Hybrydowy system to gwarancja długoterminowej inwestycji i stabilności cen. Opłacalna taryfa energii elektrycznej jest głównie wynikiem jednorazowego kosztu zainstalowania systemu fotowoltaicznego. Tego rodzaju systemy mają więc znaczne korzyści ekonomiczne. W dobie wzrostu cen surowców i ograniczonej dostępności paliw kopalnych, systemy hybrydowe oferują obniżenie kosztów utrzymania i mniejsze zużycie paliwa. Nie bez znaczenia jest również fakt, że systemy gwarantują mniejszą emisję CO2, a co za tym idzie – są przyjazne środowisku.

Zaobserwuj nas
Skontaktuj się
z nami

Kontakt

ul. Zdrojowa 15
Wieniec Zalesie
87-880 Brześć Kujawski +48 603 030 233 [email protected]