Pieniądze na Badania i Rozwój dla Przedsiębiorców.

Pieniądze na Badania i Rozwój dla Przedsiębiorców.

4 lat temu 0

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji w tym roku planuje zaprezentować pierwszą tego typu kompleksową ofertę dla przedsiębiorców z regionu, którzy chcą inwestować w działalność B+R. W dniu 31 maja 2016 r. zostały złożone dwa wnioski o dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Instytucję Zarządzającą Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla Poddziałania 1.2.1 Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Wnioski pozytywnie przeszły ocenę formalną.

Pierwszy ze złożonych wniosków dotyczy projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy”, realizowanego w partnerstwie ze Związkiem Pracodawców „Pracodawcy Pomorza i Kujaw”, Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Polskim Towarzystwem Ekonomicznym Oddział w Bydgoszczy. W ramach przedmiotowego projektu planuje się udzielanie wsparcia na zakup prac badawczo-rozwojowych w jednostkach naukowych przez jednostki z sektora MŚP.

Drugi wniosek o dofinansowanie dotyczy projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń”, w ramach którego przewidywane są dwa moduły wsparcia – pierwszym jest prowadzenie prac badawczo-rozwojowych przez przedsiębiorstwa, a drugim tzw. „bon na patent”. W pierwszym module o wsparcie będą mogły ubiegać się przedsiębiorstwa zarówno z sektora MŚP, jak i duże przedsiębiorstwa. Drugi moduł przeznaczony będzie wyłącznie dla MŚP.

W związku ze złożonymi wnioskami, już jesienią tego roku KPAI planuje ogłosić nabory wniosków o dofinansowanie. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki – od wsparcia na uzyskanie ochrony własności przemysłowej, poprzez zakup prac B+R przez MŚP aż po prowadzenie prac B+R przez przedsiębiorstwa. Alokacja na powyższe działania wynosi ponad 60 mln złotych. Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o granty na przedsięwzięcia w wysokości od kilkunastu tysięcy aż po trzy miliony złotych. Planowanych jest kilka naborów wniosków o dofinansowanie, w zależności od zainteresowania i dostępności środków.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom przedsiębiorców KPAI planuje szeroką zakrojoną akcję promocyjno-informacyjną, obejmującą nie tylko informację w mediach czy Internecie, ale także – czy może – przede wszystkim, spotkania bezpośrednie z przedsiębiorcami we wszystkich zakątkach naszego województwa. Ma to na celu dotarcie do jak najszerszej grupy potencjalnych wnioskodawców i zachęcenie ich do podzielenia się swoimi innowacyjnymi pomysłami. Wierzymy, że w naszym województwie tkwi naprawdę duży potencjał, który czeka na odkrycie i odpowiednie wsparcie.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej i subskrypcji newslettera – na bieżąco będziemy informować o wszelkich podejmowanych przez nas działaniach, w tym o planowanych terminach spotkań informacyjnych i naborach wniosków o dofinansowanie.

źródło:kapai.pl

1rozciagn

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć znacznikówHTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*